Eliminacje do MŚ: Popis Zahaviego, klasowi Duńczycy

Źródło: twitter.com/fifaworldcup

W kolejnej serii meczów grupy F dzięki hattrickowi Emira Zahaviego Izrael wygrał z Wyspami Owczymi, Duńczycy po świetnym spotkaniu pokonali Szoktów, a Austria wymęczyła zwycięstwo z Mołdawią.

Dania 2:0 Szkocja

Duńczycy od razu ruszyli na swoich przeciwników, co przyniosło im dwie szybkie bramki. Najpierw Pierre-Emile Hojbjerg posłał długie podanie do Daniela Wassa, a ten z bliska bezbłędnie posłał piłkę do bramki Szkotów. Już minutę później Mikkel Damsgaard obsłużył Joakima Maehle, a ten nie miał problemów z pokonaniem Craiga Gordona. Szansę na wpisanie się na listę strzelców miał także Yussuf Poulsen, którego potężne uderzenie zostało zatrzymane przez golkipera gości. Po przerwie Duńczycy uspokoili grę i długo nie dawali rywalom dojść do głosu. Dopiero pod koniec spotkanie okazję miał Ryan Fraser, ale kapitalnie zatrzymał go Kasper Schmeichel. To był ostatni podryg Szkotów i Dania wygrała to spotkanie 2:0.

Wyspy Owcze 0:4 Izrael

Zdecydowani faworyci, jakimi byli przed spotkaniem Izraelczycy, nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń. Strzelanie rozpoczął gwiazdor zespołu, Eran Zahavi, który w pierwszym i ostatnim kwadransie pierwszej połowy wpisał się na listę strzelców. Goście nie spoczęli na laurach i strzelali kolejne gole w drugiej połowie meczu. Rozpoczął w 52. minucie Munas Dabbur, a pod koniec widowiska hattricka skompletował Emir Zahavi. Izreal zwyciężył aż 4:0.

Mołdawia 0:2 Austria

Austriacy, mimo ogromnej przewagi w statystykach, bardzo męczyła się z Mołdawią. Dopiero pod koniec pierwszej części widowiska udało im się trafić do siatki przeciwników. Zrobił to Christoph Baumgartner, a asystował mu Marko Arnautović. Po przerwie Austria wciąż dominowała, ale nie była skora do tworzenia sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Kropkę nad “i” postawił jednak Arnautović po zagraniu wprowadzonego z ławki rezerwowych Davida Alavy. Goście pozytywnie zakończyli tę rywalizację. Wygrali 2:0 i mogą szybko zapomnieć o tym nieciekawym i dość nudnym spotkaniu.