własne

Późnym sobotnim popołudniem rozegrano dwa mecze grupy D w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. Austria uległa Irlandii 0:1, z kolei Gruzja podzieliła się punktami z Mołdawią.

Interesująco zapowiadało się zwłaszcza starcie w Wiedniu, gdzie Austria podejmowała Irlandię. Gospodarze, po porażce miesiąc temu z Serbią, potrzebowali zwycięstwa, aby odzyskać kontakt z czołówką grupowej tabeli. Irlandczycy również przystępowali do tego meczu bardzo zdeterminowani, bowiem mieli szansę objąć fotel lidera grupy.
W pierwszej połowie inicjatywa należała do Austriaków, którzy nie potrafili jednak jej udokumentować. Bardzo dobrze między słupkami gości spisywał się Darren Randolph. Sporo emocji było w końcowych minutach pierwszej odsłony, kiedy to gracze obu drużyn obijali poprzeczki. Najpierw strzał w górną część bramki oddał Marcel Sabitzer, a kilka minut później bliski szczęścia był Jonathan Walters. Do przerwy na stadionie imienia Ernsta Happela w Wiedniu utrzymał się bezbramkowy remis.
Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Martina O’Neilla. W 48. minucie po podaniu Wesa Hoolahana wynik meczu otworzył James McClean.
Postawieni pod ścianą reprezentanci Austrii zmuszeni byli zaatakować, ale ich poczynania ofensywne przypominały raczej bicie głową w mur. Zdecydowanie brakowało im skuteczności. W efekcie, nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Trzy punkty pojechały do Irlandii, która objęła przodownictwo w tabeli grupy D i utrzyma tę pozycję, jeśli w wieczornym meczu Serbowie nie zdołają pokonać Walijczyków.

Austria – Irlandia 0:1 (0:1)
0:1 – 48′ – James McClean

Żółte kartki:
Dragović, Baumgartlinger (Austria) – Duffy, Brady (Irlandia)

Austria: Ozcan – Klein, Dragović, Hinteregger, Wimmer (78′, Ilsanker) – Baumgartlinger, Alaba, Schopf (57′, Schaub), Sabitzer (73′, Harnik), Arnautović – Janko.
Irlandia: Randolph – Coleman, Duffy, Clark, Brady – Whelan (24′, Meyler), Arter, Hendrick, McClean (85′, McGeady), Hoolahan (78′, McGoldrick) – Walters.

W rozgrywanym równolegle drugim spotkaniu tej grupy Gruzja zremisowała w Tbilisi z Mołdawią 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył grający w Legii Warszawa Valeri Qazaishvili. Wyrównał Alexandru Gatcan. Obie reprezentacje nie zdołały jeszcze zwyciężyć w tych eliminacjach i zamykają tabelę grupy D.

Gruzja – Mołdawia 1:1 (1:0)
1:0 – 16′ – Valeri Qazaishvili
1:1 – 78′ – Alexandru Gatcan

Daushvili, Okriashvili, Skhirtladze (Gruzja) – Mihaliov, Bordian, Jardan (Mołdawia)

Gruzja: Loria – Kakabadze, Kvirkvelia, Kashia, Navaloski – Gvilia (72′, Dvalishvili), Daushvili, Chanturia, Okriashvili, Qazaishvili (80′, Skhirtladze) – Kvilitaia (64′, Kankava).
Mołdawia: Cebanu – Racu (41′, Golovatenco), Posmac, Epureanu, Bolohan – Bordian, Gatcan, Jardan, Sidorenco (70′, Antonjuk), Mihaliov – Bugaev.