el. MŚ 2014: Urugwaj jedną nogą w Brazylii

Reprezentacja Urugwaju wygrała w pierwszym barażowym interkontynentalnym wyjazdowym spotkaniu z Jordanem o udział w finałach Mistrzostw Świata 2014. Mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Pierwszą bramkę w 22. minucie strzelił obrońca Benfici Maximiliano Pereira. Drugą na trzy minuty przed przerwą dołożył napastnik Christian Stuani z Espanyolu. W 69. minucie na 3:0 podwyższył pomocnik Botafogo Rio de Janeiro Nicolas Lodeiro. Niecałe dziesięć minut  później pomocnik z Atletico Cristian Rodriguez podwyższył na 4:0. Wynik spotkania już w doliczonym czasie gry ustalił napastnik PSG Edinson Cavani. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 21.11.2013 roku.

Jordan – Urugwaj 0:5 (0:2)