W meczu grupy D eliminacji Mistrzostw Europy Szkocja pokonała w Glasgow Irlandię 1:0. Jedynego gola meczu strzelił w 75. minucie Shaun Maloney.

Pierwsza połowa meczu była niemrawa. Sporo było typowej dla wyspiarskiego futbolu walki w środku pola. Mnożyły się faule, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Minimalnie lepsze wrażenie sprawiali Szkoci, ale nie przyniosło to żadnych efektów w postaci bramek. Do przerwy w Glasgow bezbramkowy remis.

Po przerwie spotkanie zrobiło się nieco ciekawsze. Z czasem swoją inicjatywę powiększali gospodarze. W końcu dopięli swego w 75. minucie meczu. Po sprytnie rozegranym rzucie rożnym pięknym strzałem popisał się Shaun Maloney i, ku uciesze fanów, wyprowadził Szkotów na prowadzenie.
Szkoci w ostatnich minutach dzielnie się bronili, mając w pamięci to, co Irlandczycy zrobili w poprzednim meczu przeciwko Niemcom, kiedy to w doliczonym czasie gry uratowali remis. Niewiele zabrakło, a podobnie byłoby dziś. W 93. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym Szkotów uratowała poprzeczka i to oni mogli cieszyć się z trzech punktów.

Szkocja – Irlandia 1:0 (0:0)
Gol 1:0 – 75′ – Shaun Maloney