W meczu grupy I eliminacji Mistrzostw Europy reprezentacja Serbii uległa u siebie Danii 1:3, mimo iż do przerwy prowadziła 1:0.

Początek meczu był wymarzony dla gospodarzy. Już w 4. minucie wynik otworzył Zoran Tosić.
Szybko strzelony gol pozwolił Serbom kontrolować przebieg gry. Duńczycy przez niemal całą pierwszą połowę byli bezradni i rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką Vladimira Stojkovicia. Do przerwy Serbia – Dania 1:0.

W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał już jednak inaczej. Od początku do odrabiania strat rzucili się Duńczycy. Udało im się wyrównać w 60. minucie, kiedy to serbskiego bramkarza pokonał Nicklas Bendtner.
Goście poszli za ciosem i dwie minuty później już prowadzili. Tym razem na listę strzelców wpisał się Simon Kjaer.
Jak się okazało, nie było to ostatnie słowo Duńczyków. W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Bendtner, czym przypieczętował zwycięstwo Duńczyków.

Serbia – Dania 1:3 (1:0)
Gol 1:0 – 4′ – Zoran Tosić
Gol 1:1 – 60′ – Nicklas Bendtner
Gol 1:2 – 62′ – Simon Kjaer
Gol 1:3 – 85′ – Nicklas Bendtner