W przedostatnim spotkaniu el. do Mistrzostw Europy kobiet reprezentantki Polski uległy w wyjazdowym spotkaniu Danii aż 6:0. Tym samym straciły już szansę, aby zagrać w przyszłorocznym Euro na boiskach Holandii.

Po czwartkowej porażce ze Szwedkami (0:4 – przyp.red) podopieczne trenera Wojciecha Basiuka musiały wygrać z Dunkami aby liczyć się w walce o wyjazd na Euro 2017. Polki niestety otrzymały solidną lekcję futbolu. O ile pierwszy kwadrans mogły jeszcze zaliczyć do udanych, na plus zasługiwały próby Aleksandry Sikory oraz Silvany Chojnowski. Tak po kolejnych dziesięciu minutach rozwiązał się już worek z bramki. Do przerwy wynik 4:0 dla Dunek. Po przerwie Polki również nie potrafiły nawiązać walki z lepiej dysponowanymi rywalkami. Efektem tego były dwie kolejne bramki dla gospodyń tego spotkania. W końcówce meczu nasze reprezentantki znów stworzyły sobie kilka szans bramkowych, lecz tego dnia nie potrafiły skierować piłki do siatki.

Po tej porażce Polki ciągle zajmują 4 miejsce w grupie eliminacyjnej z dorobkiem 7 punktów. Ostatnie spotkanie zagrają we wrześniu przeciwko Mołdawii.

7.06.2016r. godz.19:00 Dania – Polska 6:0 (4:0), Viborg Stadium

bramki: Sanne Troelsgaard 18, 27, 62, Pernille Harder 25, 41, Johanna Rasmussen 52

Dania: 1. Stina Lykke Petersen – 5. Simone Boye Sørensen (62, 12. Stine Larsen), 3. Janni Arnth Jensen, 2. Line Røddik Hansen – 8. Theresa Nielsen, 7. Sanne Troelsgaard, 6. Julie Jensen, 10. Pernille Harder (52, 20. Nanna Christiansen), 11. Katrine Veje – 9. Nadia Nadim (79, 17. Line Sigvardsen Jensen), 13. Johanna Rasmussen.

Polska: 1. Daria Antończyk – 5. Aleksandra Sikora, 14. Jolanta Siwińska, 15. Agata Guściora, 4. Hanna Konsek – 6. Joanna Wróblewska, 13. Patrycja Balcerzak (66, 11. Ewelina Kamczyk), 20. Sylwia Matysik (83, 18. Nikol Kaletka), 17. Katarzyna Daleszczyk, 10. Silvana Chojnowski – 9. Ewa Pajor (46, 2. Martyna Wiankowska).

żółte kartki: Guściora, Siwińska, Balcerzak

sędziowała: Thália Mítsi (Grecja).