El. ME: Irlandia rozbiła Gibraltar, hat-trick legendy!

W meczu drugiej kolejki eliminacji Mistrzostw Europy w grupie D Irlandia zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonała Gibraltar. Gospodarze wygrali 7:0, a klasycznym hat-trickiem popisał się Robbie Keane.

Doświadczony napastnik potrzebował niespełna dwudziestu minut, aby trzykrotnie skierować piłkę do bramki rywali! Keane trafiał do siatki kolejno: w 6., 14. i 18. minucie meczu. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło.

Po przerwie Irlandczycy nie zamierzali spuszczać z tonu i dołożyli kolejne gole. Chwilę po pierwszym gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się James McClean.
W 52. minucie zrobiło się już 5:0. Samobójczego gola strzelił bramkarz Jordan Perez.
Na kolejną bramkę Irlandczycy czekali zaledwie minutę. Wtedy to swoje drugie trafienie zanotował McClean.
Gospodarze wciąż dominowali i w 56. minucie zdobyli siódmą bramkę. Tym razem jej autorem Wes Hoolahan.
Wynik utrzymał się do końca. Irlandczycy powtórzyli osiągnięcie Polaków sprzed miesiąca i pokonali Gibraltar 7:0.

Irlandia – Gibraltar 7:0 (3:0)
Gol 1:0 – 6′ – Robbie Keane
Gol 2:0 – 14′ – Robbie Keane
Gol 3:0 – 18′ – Robbie Keane
Gol 4:0 – 46′ – James McClean
Gol 5:0 – 52′ – Jordan Perez (sam.)
Gol 6:0 – 53′ – James McClean
Gol 7:0 – 56′ – Wes Hoolahan

Sklad skład Składy:
Irlandia: Forde – Meyler, O’Shea, Wilson, Ward (70, Brady) – Hendrick, Gibson, McClean, McGeady – Hoolahan (63, Doyle), Keane (63, Murphy).
Gibraltar: J. Perez – Wiseman, R. Casciaro, R. Chipolina, J. Chipolina (57, Santos) – Payas, Bado (46, Guiling), Walker, Gosling, B. Perez – L. Casciaro.