El. ME U-19: Polska zwycięża i awansuje!

Reprezentacja Polski do lat 19 pokonała w Inowrocławiu Andorę 3:0 w meczu pierwszej rundy eliminacji Mistrzostw Europy. Tym samym Polacy zapewnili sobie awans do kolejnej fazy eliminacji.

Od początku meczu inicjatywa należała do podopiecznych Rafała Janasa. W 10. minucie  Alex Villagrasa sfaulował w polu karnym Adama Buksę, a rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Tomasiewicz.
Drugi gol dla Polski padł w nieco kuriozalnych okolicznościach. W 30. minucie Bramkarz reprezentacji Andory Victor Silverio, niczym Manuel Neuer, wybiegł poza pole karne do pojedynku biegowego z Jakubem Łukowskim. Pojedynek ten wygrał, wybijając piłkę poza linię boczną. Polacy bardzo szybko wznowili jednak grę rzutem z autu i Adam Buksa przelobował wracającego dopiero do bramki golkipera reprezentacji Andory.
Trzecia bramka dla Polaków padła jeszcze przed przerwą. W 43. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Kamila Dankowskiego, w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Buksa, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Wydawało się, że kolejne gole dla reprezentacji Polski są tylko kwestią czasu. W drugiej połowie gra “Biało-czerwonych” nie wyglądała już jednak tak okazale. Polacy wciąż mieli przewagę, ale nie potrafili stwarzać zbyt wielu dogodnych sytuacji bramkowych, a te które już stwarzali kończyły się zazwyczaj niecelnymi strzałami. Ponadto, Polacy na zbyt wiele pozwalali piłkarzom z Andory, którzy mogli od czasu do czasu pozwolić sobie na śmiałe ataki. To wszystko nie miało jednak większego znaczenia. Polska pokonała Andorę 3:0.

W drugim meczu tej grupy Holandia w takim samym stosunku pokonała Mołdawię. We wtorek w Grudziądzu Polska zmierzy się z Holandią, a stawką meczu będzie pierwsze miejsce w grupie. Obie drużyny zapewniły już sobie jednak awans do kolejnej fazy eliminacji. W niej 28 drużyn zostanie podzielonych na 7 czterozespołowych grup. Awans do finałów Mistrzostw Europy wywalczą zwycięzcy grup.

Andora – Polska 0:3 (0:3)
Gol 0:1 – 11′ – Grzegorz Tomasiewicz (k.)
Gol 0:2 – 30′ – Adam Buksa
Gol 0:3 – 43′ – Adam Buksa