el.ME: Dwie bramki Welbecka i Anglia znowu wygrywa!

W meczu grupy E eliminacji mistrzostw Europy 2016 Anglia pokonała Słowenię 3:1 na Wembley i z kompletem 12 punktów zajmuje 1 miejsce w grupie. Dwie bramki dla Wyspiarzy zdobył napastnik Arsenalu Londyn – Danny Welbeck, gola dla Anglii strzelił również Wayne Rooney z rzutu karnego. Słowenia zdobyła jedyną bramkę dzięki pomocy rywala. Jordan Henderson nieszczęśliwe wpakował piłkę do własnej bramki.

Nieco nudna pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i ogólnie zbyt wiele się nie działo. Strzelanie rozpoczęło się w drugiej części spotkania. W 58 minucie Słoweńcy objęli prowadzenie, dzięki niefortunnej interwencji Jordana Hendersona. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego, Henderson nieszczęśliwie uderzył futbolówkę głową w taki sposób, że pokonał Joe Harta i Słowenia objęła prowadzenie 1:0, jednak goście długo nie cieszyli się z tej przewagi. Chwilę później po faulu na Rooneyu, sędzia podyktował rzut karny dla Anglii, który pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Niespełna 10 minut później Anglicy objęli prowadzenie, gola na 2:1 zdobył Danny Welbeck. W 72 minucie Welbeck strzelił kolejną bramkę i było już 3:1. Piłkarze reprezentacji Słowenii nie potrafili się już podnieść i mecz zakończył się zwycięstwem Anglików 3:1. Podopieczni Roya Hodgsona po 4 meczach są na fotelu lidera grupy E z kompletem 12 punktów na koncie.

Anglia – Słowenia (3:1) – 15.11.2014 (18:00)
Gol
58′ J.Henderson (0:1) – gol samobójczy
Gol 59′ W.Rooney (1:1) (k.)
Gol 66′ D.Welbeck (2:1)
Gol 72′ D.Welbeck (3:1)