W czwartej kolejce eliminacji Mistrzostw Europy zmierzyły się ze sobą dwie niepokonane jak dotąd drużyny w grupie A. Czesi pokonali przed własną publicznością Islandię 2:1.

Już pierwszy strzał w meczu przyniósł gola Islandczykom. W 9. minucie nie najlepsze zachowanie Petra Cecha wykorzystał Ragnar Sigurdsson, który strzałem głową pokonał golkipera londyńskiej Chelsea.
Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze. Długo nie potrafili jednak sforsować pewnej islandzkiej defensywy. Kiedy już wydawało się, że na przerwę Islandczycy będą schodzić z prowadzeniem, w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównującego gola zdobył Pavel Kaderabek.

Od początku drugiej odsłony to także Czesi byli stroną przeważającą. Częściej utrzymywali się przy piłce oraz stwarzali zagrożenie pod bramką Islandczyków. Poskutkowało to golem w 61. minucie. Po zagraniu Jaroslava Plasila samobójczą bramkę zdobył Hannes Halldorsson.
Podopieczni Pavla Vrby kontrolowali przebieg gry i nie dali już sobie odebrać trzech punktów. Tym samym Islandia doznała pierwszej porażki w eliminacjach. Czesi wciąż pozostają bez straty punktów.

Czechy – Islandia 2:1 (1:1)
Gol 0:1 – 9′ – Ragnar Sigurdsson
Gol 1:1 – 45+1′ – Pavel Kaderabek
Gol 2:1 – 61′ – Hannes Halldorsson