Udostępnij:

El. ME: Wyjazdowe zwycięstwo Słowacji

W meczu grupy C eliminacji Mistrzostw Europy Macedonia uległa u siebie Słowacji 0:2. Słowacy odnieśli czwarte zwycięstwo w czwartym meczu i umocnili się na pozycji lidera grupy.

Od początku inicjatywa należała do gości. Udało im się ją udokumentować w 25. minucie. Po podaniu Vladimira Weissa wynik otworzył Juraj Kucka.
Jeszcze przed przerwą podopieczni Jana Kozaka podwyższyli swoje prowadzenie. W 38. na listę strzelców wpisał się Adam Nemec.

Po przerwie do głosu próbowali dość gospodarze. Dłużej utrzymywali się przy piłce, zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką Słowaków, ale ci mając po swojej stronie korzystny wynik, kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Wynik nie uległ już zmianie. Macedonia - Słowacja 0:2.

Macedonia - Słowacja 0:2 (0:2)
Gol 0:1 - 25' - Juraj Kucka
Gol 0:2 - 38' - Adam Nemec