W meczu grupy E eliminacji Mistrzostw Europy Szwajcaria wysoko pokonała przed własną publicznością Litwę 4:0. Wszystkie gole padły w drugiej części spotkania.

Szwajcarzy nie najlepiej rozpoczęli eliminacje. W pierwszych trzech meczach wywalczyli tylko trzy punkty, po zwycięstwie nad San Marino. Podopieczni Vladimira Petkovicia potrzebowali zatem punktów i od początku meczu z Litwą ruszyli do ataku. W ciągu pierwszych 45 minut oddali 13 strzałów, przy trzech próbach Litwinów. Pomimo tego, do przerwy bramki nie padły.

Worek z bramkami otworzył się po ponad godzinie gry. W 66. minucie Szwajcarzy wyszli na prowadzenie po niefortunnej interwencji i samobójczym golu litewskiego bramkarza – Giedriusa Arlauskisa.
Zaledwie dwie minuty później było już 2:0. Bramkę zdobył Fabian Schar.
Gospodarze potwierdzili swoją wyższość na dziesięć minut przed końcem spotkania. Po podaniu Josipa Drmicia piłkę do siatki skierował niezawodny Xherdan Shaqiri.
Piłkarz Bayernu Monachium ustalił wynik meczu w 89. minucie. Asystował ponownie Drmić.
Dzięki zwycięstwu Szwajcarzy przesunęli się na 2. miejsce w tabeli. Mają jednak tyle samo punktów – sześć, co będące za nią reprezentacje Słowenii i Litwy. Prowadzi Anglia z kompletem dwunastu punktów.

Szwajcaria – Litwa 4:0 (0:0)
Gol 1:0 – 66′ – Giedrius Arlauskis (sam.)
Gol 2:0 – 68′ – Fabian Schar
Gol 3:0 – 80′ – Xherdan Shaqiri
Gol 4:0 – 89′ – Xherdan Shaqiri