El. LM: Podział punktów w Bratysławie

W meczu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów mistrz Słowacji – Slovan Bratysława zremisował przed własną publicznością z mistrzem Białorusi – BATE Borysów. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Drużyny biorące udział w tej rywalizacji były uznawane przez wielu jako najsłabsza para spośród wszystkich grających w decydującej fazie eliminacji. Mecz od początku toczył się jednak w dobrym tempie. Nie brakowało dogodnych sytuacji po obu stronach. Pomimo tego, kibice dość długo musieli czekać na pierwszego gola. W 44. minucie z atakiem ruszyli Białorusini. Dośrodkowanie Siergieja Krivtsa próbował przeciąć Tomas Jablonsky. Uczynił to jednak tak niefortunnie, iż pokonał własnego bramkarza. Do przerwy 0:1.

W drugiej połowie niewiele się działo. Wydawało się, że BATE kontroluje przebieg spotkania i dowiezie korzystny rezultat do końca. Jednak w 80. minucie do remisu doprowadził wprowadzony kilka minut wcześniej Robert Vittek. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Slovan zremisował z BATE i kwestia awansu do fazy grupowej pozostaje sprawą otwartą

Warto zaznaczyć, iż w spotkaniu udział wzięli trzej piłkarze znani z występów w polskiej ekstraklasie: Dusan Pernis (Pogoń Szczecin 2012-2013) i Erik Cikos (Wisła Kraków 2010-2011) ze Slovana oraz wspomniany Krivets (Lech Poznań 2009-2012) z BATE.