El. LM: Piast z nieba do piekła

Fornalik

Waldemar Fornalik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Szybko kończy się magiczny sen Piasta Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika przegrali u siebie 1:2 z BATE Borisov. Po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu oznacza to odpadnięcie mistrzów Polski.

Gospodarze potrzebowali wyraźnie czasu, by wejść na odpowiednie obroty. Początkowo nieco oddawali inicjatywę rywalom. Wszystko zmieniła bramka w 21. minucie. Jorge Felix znakomicie dośrodkował z lewej strony, prosto na głowę Jakuba Czerwińskiego. Trafienie dało Piastowi wyraźnie więcej pewności siebie w defensywie.  A i z przodu nieco lepiej sobie radzili.

Po przerwie obydwa zespoły wyszły na boisko w niezmienionych składach. Piast spokojnie próbował wyprowadzić kolejne ataki. A Białorusini nieco nieporadnie konstruowali ofensywę. W 60. minucie ponownie okazję na bramkę miał Czerwiński, ale minimalnie minął się z piłką. Chwilę później Mikkel Kirkeskov miał okazję, ale uderzył zbyt lekko. Dość niespodziewanie Piast wyglądał dojrzalej na tle przeciwników. BATE poważniej zagroziło ok. 70. minuty. Jednak Nemanja Milić z około dwudziestu metrów trafił obok bramki. W 80. minucie głupi błąd popełnił Frantisek Plach, faulując rywala w swoim polu karny. Jedenastkę wykorzystał rezerwowy Hervaine Moukam. Gol natchnął przyjezdnych. Chwilę później było już 2:1. Tym razem Białorusini wykorzystali rzut wolny, po którym do siatki trafił z bliska Zakhar Volkov.

Niestety, Piast Gliwice szybko odpada z eliminacji Ligi Mistrzów. Podopieczni Waldemara Fornalika będą walczyć w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Piast Gliwice – BATE Borisov (1:0)