El. LKE: Pogoń zremisowała z Duńczykami

Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 z duńskim Broendby Kopenhaga w pierwszym spotkaniu drugiej eliminacyjnej rundy Ligi Konferencji Europy.

Goście już w czwartej minucie oddali pierwszy celny strzał, ale na szczęście w prostu w Dante Stipice. Przez pierwszy kwadrans gry Duńczycy przeważali, na tyle, że obawialiśmy się o wynik już od początku meczu. Kibice zgromadzeni na stadionie na strzał swoich ulubieńców czekali do 21. minuty. Po pięknej, długiej i zespołowej akcji na uderzenie zdecydował się Jean Carlos. W 28. minucie, kiedy wydawało się, że mecz się wyrównał, goście zdobyli pierwszą bramkę. Po przerwie oglądaliśmy inne jedenastki. Gdyby ktoś przez przypadek przyszedł na mecz, to by pomyślał, że drużyny dzielą dwie klasy, tyle że to Pogoń jest tą z wyższej półki. Na szczęście gospodarze wykorzystali jedną z sytuacji i przed rewanżem nie stoją na straconej pozycji. Wynik spotkania w 85. minucie ustalił Luka Zahović.

Rewanż odbędzie się za tydzień o godzinie 20:00. Zwycięzca tego pojedynku zagra z lepszym Basel (Szwajcaria)/Crusaders (Irlandia Północna).