El. Ligi Konferencji Europy: Lech Poznań panował z Dinamo Batumi, przerwana seria trzech porażek

pilkarskiswiat.com

W II rundzie el. Ligi Konferencji Europy, Lech Poznań rozgromił przy Bułgarskiej Dinami Batumi (5:0). Po dwa gole dla lechitów strzelili Michał Skóraś oraz Joao Amaral, a ostatni akcent należał do Mikaela Ishaka.

Plaga urazów w obronie dopadła Kolejorza. John van den Brom w środku obrony musiał wystawić Barry’ego Douglasa. Mistrzowie Polski w najgorszy sposób pożegnali się z el. Ligi Mistrzów ulegając w rewanżu z Karabachem Agdam aż (1:5). Lech poniósł trzy porażki z rzędu i nie przypominali drużyny, która na finiszu ligi okazała się bezkonkurencyjna.

Nie można zajmować się tylko nieobecnymi piłkarzami. Przychodząc do Lecha do klubu mówiłem, że jestem zadowolony z jakości piłkarzy, ale nie jestem zadowolony z kontuzji zawodników w drużynie. Mimo urazów w Lechu wciąż jest wystarczająco wiele opcji, by sobie poradzić i w taki sposób do tego podchodzę – wyjaśniał szkoleniowiec.

W dziesiątej minucie Michał Skóraś fantastycznym uderzeniem zza pola karnego zaskoczył gruzińskiego bramkarza i Kolejorz ostatnio krytykowany odetchnąć. W 24. minucie Mikael Ishak dograł piłkę do Joao Amarala, który podwyższył na 2:0. W 33. minucie szczęscie dopisało Michałowi Skórasiowi, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Skrzydłowy już do przerwy mógł skompletować hat-tricka, bo obił jeszcze słupek.

Gospodarze zyskali kontrolę nad przebiegiem meczu. W 66. minucie Joao Amaral dołożył kolejnego gola, a wszystko w doliczonym czasie gry zwieńczyło trafienie Mikaela Ishaka i tylko kataklizm w rewanżu może odebrać awans do III rund el. LKE.