El. Ligi Europy: Łatwa przeprawa Legii Warszawa

Legia Warszawa - Europa FC, 18.07.2019, I runda el. do Ligi Europy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa w rewanżowym spotkaniu I rundy eliminacji Ligi Europy pokonała gibraltarski zespół Europa FC (3:0). Bramki dla “Wojskowych” zdobyli Carlitos oraz Sandro Kulenović.

Legia Warszawa po kompromitującym bezbramkowym remisie z gibraltarskim Europa FC chciała się zrehabilitować przed własną publicznością. – Ciężko jest przewidywać scenariusz, jest to raczej niewykonalne. Dlatego cieszymy się piłką nożną, ponieważ jest ona nieprzewidywalna. Liczę na zwycięstwo, jest to dla mnie priorytet. Chcemy od początku zaznaczyć, że gramy u siebie i dążymy do zwycięstwa. Nie jest to kwestia rywala. Grając na tym stadionie zawsze musimy wychodzić z takim podejściem, z pewnością siebie i ze zdecydowaniem – mówił Aleksandar Vuković. Losy awansu do następnej rundy były już przesądzone jeszcze przed pierwszym kwadransem. Szybkie ciosy wyprowadzone przez Carlitosa oraz Sandro Kulenovicia udowodniły, że tydzień temu rezultat osiągnięty w Gibraltarze był wypadkiem przy pracy.

18.07.2019, 1. runda el. Ligi Europy, Stadion Wojska Polskiego

Legia Warszawa – Europa FC 3:0 (2:0)

Carlitos 6′, 60′, Sandro Kulenović 13′

Legia: Radosław Majewski – Marko Vesović, Mateusz Wieteska, William Remy, Artur Jędrzejczyk – Walerian Gwilia, Carlitos, Andre Martins (Tomasz Jodłowiec 70′) – Arvydas Novikovas, Sandro Kulenović, Dominik Nagy (Salvador Agra 46′)

Europa: Dayle Coileing – Ibrahim Ayew, Olmo Gonzalez Casado, Jimenez Sanchez, Jayce Oliveiro – Rico Dominguez,  Mustapha Yahaya,  Juan Pedro, Alex Quillio, Liam Walker –  Gallardo Valdes, Tjay De Barr (Fernando Velasco 55′)

Żółte kartki: William Remy, Mateusz Wieteska -Marco Rosa

Czerwona kartka: Jimenez Sanchez 52′

Sędzia: Robert Jenkins (Walia)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *