El. Ligi Europy: Cracovia żegna się z europejskimi pucharami

Cracovia w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy zremisowała po dogrywce z DAC Dunajską Stredą (2:2). Pierwsze spotkanie na Słowacji zakończyło się remisem (1:1), co oznacza, że “Pasy” żegnają się z europejskimi pucharami.

Przed tygodniem zawodnicy Michała Probierza w spotkaniu rozgrywanym w Dunajskiej Stredzie pokazali się z dobrej strony, choć na papierze faworytem byli rywale. – Bezbramkowy remis da nam awans, ale my nie zagramy na taki wynik – powiedział opiekun “Pasów”. Do składu Cracovii miał wrócić Michal Siplak, którego zabrakło w pierwszym starciu. – Sztab medyczny robi wszystko, aby postawić go na nogi, pomagał nam też w tym doktor Krzysztof Ficek – tłumaczył Probierz. Szkoleniowiec krakowian dokonał dwóch względem pierwszego meczu. W miejsce Kamila Pestki i Ołeksija Dytiatjewa pojawią się Diego Ferraresso oraz David Jablonsky.

Już pierwszy atak przyniósł gospodarzom prowadzenie. W 2. minucie Bojan Cecarić ze skrzydła podał do Rubena Lopeza. Hiszpan mocnym, płaskim i skutecznym uderzeniem pokonał golkipera. Słowacy robili co mogli, lecz często nie potrafili sforsować dobrze ustawioną defensywę. 39. minucie doskonałe szanse mieli krakowianie, ale raz Sergiu Hanca, a potem David Jablonsky przestrzelili. Tuż po zmianie stron goście wyrównali. 21-letni Ronor Connor nie był pilnowany w polu karnym i nie dał żadnych szans bramkarzowi. W 71. minucie niewiele brakowało, by Pelle van Arnesfoort strzelił premierową bramkę dla zespołu, lecz futbolówka odbiła się od poprzeczki. W 81. minucie fantastycznie Michal Pesković obronił niezwykle groźne uderzenie rywali. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka. W tej lepsi okazali się zawodnicy Dunajskiej Stredy, kiedy w 94. minucie po fatalnej stracie Michała Helika bramkę zdobył Eric Ramirez. Na otarcie łez w doliczonym czasie gry samobójcze trafienie zanotował Eric Davis.

18.07.2019, 1. runda el. Ligi Europy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 12 245

Cracovia – DAC Dunajska Streda 2:2 (1:0) pd.

Rafael Lopez 2′, Eric Davis 120+2′ (sam) – Ronor Connor 47′ Eric Ramirez 94′

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Diego Ferraresso – Sergiu Hanca (Filip Piszczek 95′), Janusz Gol, Damian Dąbrowski (Milan Dimun 72′), Bojan Cecarić (Rubio 106′) – Rafael Lopes (Mateusz Wdowiak 84′), Pelle Van Arnesfoort

Dunajska: Martin Jedlicka – Kristian Kostma, Lubomir Satka, Dominik Kruzliak, Eric Davis – Lukas Cmelik (Cesar Blackman 24′), Ronor Connor, Zsolt Kalmar (Taiwo Abdulrahman 106′), Marko Divković (Beskorovainyi 120′) – Eric Ramirez (Kristopher Vida 98′)

Żółte kartki: David Jablonsky – Lukas Cmelik, Kristian Kostma, Eric Davis, Marko Divković, Cesar Blackman

Sędzia: Athanassios Tzilos (Grecja)