Ekstraklasa: Zwycięska porażka Łęcznej!

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

Śląsk Wrocław w bardzo ważnym spotkaniu w kontekście układu tabeli na własnym obiekcie wygrał 3:2 z Górnikiem Łęczna. Goście do tego pojedynku przystępowali w roli walczących o „życie”.

Z ogromną werwą starcie rozpoczęli piłkarze z Wrocławia, co udokumentował gol Morioki z piątej minuty. Japończyk wykorzystał nieudolność defensywy rywala tuż przed własnym polem karnym. W 15.minucie bliski wyrównania był Piesio, ale jego „centrostrzał” z lewego skrzydła powędrował na słupek bramki Pawełka. Bramkarz już nie miał takiego szczęścia kilka chwil później, kiedy to kapitalnym lobem zza pola karnego błysnął Przemysław Pitry. Na przerwę gracze schodzili przy wyniku 1:1.

Po wznowieniu gry z wielką chęcią do ataków przystąpili gospodarze. W 58.minucie blok obronny Łęcznej pierwszorzędnie rozmontował duet: Pich – Hołota. Ten pierwszy idealnie dograł prostopadle do napastnika, a on z kilku metrów pokonał pogubionego Prusaka. Trzy minuty – tyle utrzymywał się rezultat 2:1, bo po raz kolejny kunszt pokazał Morioka, znakomicie strzelając z dystansu w prawy, dolny róg bramki. Kolejne fragmenty zawodów upływały pod znakiem szturmów na bramkę Prusaka. Swoje sytuacje miał m.in. Kamil Biliński (zmiennik Mervo). Sędzia do regulaminowego czasu dorzuć aż pięć minut. Ten bonus szybko wykorzystali przyjezdni, a zrobił to dokładnie Bartosz Śpiączka, kończąc zagranie Bonina z prawej flanki boiska.

Ten rezultat dał utrzymanie podopiecznym Andrzeja Rybarskiego, ponieważ w równolegle rozgrywanym meczu Górnik Zabrze nie zdołał pokonać Termaliki.

3:2 Śpiączka (90+2′)

Żółte kartki: Zieliński (85′), Biliński (86′), Pawełek (90+5′)

Frekwencja: 13570. widzów

Skład gospodarzy: Pawełek – Zieliński, Celeban, Kokoszka, Dvali – Hateley, Hołota, Grajciar (61′ Kiełb), Morioka, Pich (90+3′ Dankowski) – Mervo (83′ Biliński)

Skład gości: Prusak – Sasin (81′ Mierzejewski), Pruchnik, Bożić (65′ Świerczok), Leandro – Szmatiuk, Bednarek, Bonin, Nowak, Piesio – Pitry (74′ Śpiączka)