Ekstraklasa: Wygrana Lecha w Chorzowie

W meczu 27. kolejki Ekstraklasy Ruch Chorzów przegrał na własnym stadionie z Lechem Poznań 1:3. To trzecie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Jana Urbana.

Pierwsza bramka w meczu padła w przedostatniej minucie pierwszej połowy, a przepięknym trafieniem zza pola karnego w okienko bramki po podaniu Dawida Kownackiego popisał się Maciej Gajos. W drugiej połowie to goście jako pierwsi zdobyli gola. W 56 minucie po dośrodkowaniu Lovrencsics’a piłkę w polu karnym opanował Darko Jevtić, a następnie oddał strzał, nie dając żadnych szans bramkarzowi Ruchu. W 63 minucie Niebiescy zdobyli bramkę kontaktową, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Stępiński, asysta należała do Patryka Lipskiego. Jednak w 71 minucie piłkarze Lecha po raz drugi wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Darko Jevtić uderzył lewą nogą tuż zza pola karnego i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Ruch Chorzów zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 37 punktów. Lech Poznań jest piąty, mając trzy punkty więcej od Chorzowian.

12.03.2016 r., godz. 20:30, 27. kolejka Ekstraklasy

Ruch Chorzów 1:3 Lech Poznań (0:1)

Bramki: Mariusz Stępiński (63) – Maciej Gajos (44), Darko Jevtić (56 i 71)

Żółte kartki: Michał Koj (90+3) – Marcin Kamiński (58)

Ruch Chorzów: Putnocky, Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy, Surma, Iwański (Hanzel 72), Mazek (Efir 84), Lipski, Moneta (Zieńczuk 73), Stępiński

Lech Poznań: Burić, Kadar, Kamiński, Arajuuri, Ceesay, Trałka, Tetteh (Dudka 88), Gajos, Jevtić (Volkov 82), Lovrencsics, Kownacki (Sisi 67)

Sędzia: Szymon Marciniak