Ekstraklasa: Wspaniała passa Piasta przerwana. Lider pokonany w Szczecinie

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 8 kolejki naszej rodzimej Ekstraklasy, lider w tabeli Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:3 i tym samym zespół z Gliwic przerwał swoją fantastyczną passę pięciu zwycięstw z rzędu, ale mimo tego “Piastunki” nadal pozostają na szczycie tabeli z 18 punktami na koncie. Z kolei “Portowcy” nadal pozostają niepokonani i zajmują drugą pozycję z 14 oczkami.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości. Już w 2 minucie Gerard Badia trafił w słupek, a pięć minut później Sasa Zivec wyprowadził zespół Piasta na prowadzenie. Gospodarze walczyli o bramkę wyrównującą i udało im się ją zdobyć jeszcze przed przerwą. Piłkę do siatki wpakował Łukasz Zwoliński. Ten sam zawodnik wyprowadził “Portowców” na prowadzenie 2:1 w 63 minucie meczu. Piast walczył o wyrównanie, najlepszą sytuację na doprowadzenie do remisu miał Martin Nespor, ale Czech minął się z piłką. Wynik meczu ustalił w 82 minucie Jarosław Fojut, zdobywając fenomenalną bramkę zza połowy. Wynik końcowy 3:1 dla Pogoni.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice (3:1) – 13.09.2015 (15:30)