BPL: Wspaniały come-back Leicester. “Lisy” wciąż niepokonane

W drugim niedzielnym spotkaniu 5 kolejki Barclays Premier League, Leicester City pokonało przed własną publicznością Aston Villę 3:2, choć do 71 minuty “Lisy” przegrywał 0:2.

Bramki Jacka Grealisha i Carlesa Gila dały “The Villans” dwubramkowe prowadzenie i szanse na drugie zwycięstwo w sezonie, jednak zespół Claudio Ranieriego wziął się do roboty i w 72 minucie Ritchie De Laet zdobył gola kontaktowego. Dziesięć minut później napastnik “Lisów” – Jamie Vardy doprowadził do remisu. Wydawało się że mecz zakończy się podziałem punktów, jednak w 89 minucie Nathan Dyer zdobył swoją premierową bramkę dla zespołu Leicester i dał swojej ekipie zwycięstwo 3:2. Dzięki temu Leicester wciąż pozostaje niepokonane w lidze i zajmuje pozycję wicelidera w tabeli.

Leicester City – Aston Villa (3:2) – 13.09.2015 (17:00)
Gol
39′ J.Grealish (0:1)
Gol 64′ C.Gil (0:2)
Gol 72′ R.De Laet (1:2)
Gol 82′ J.Vardy (2:2)
Gol 89′ N.Dyer (3:2)