Ekstraklasa: Remis w hicie kolejki. Powrót Grosika

Źródło: twitter.com/LechPoznan

W hicie 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań zremisował 1:1 z Pogonią Szczecin. Goście przez ponad pół godziny grali w przewadze jednego zawodnika.

Można śmiało stwierdzić, że hit zaczął się po godzinie gry. Lechici od 62. minuty grali w dziesięciu, ponieważ Nika Kvekveskiri został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Jednak przez pierwsze osiem minut nie było widać różnicy i wtedy na boisku pojawił się Kamil Grosicki, dzięki czemu goście zaczęli częściej przebywać na połowie Lecha. W 83. minucie po dośrodkowaniu Grosika goście oddali pierwszy celny strzał w meczu.
Chwilę później Grosicki włączył swoje turbo, podał do Smolińskiego a ten wyłożył piłkę na czwarty metr do Zahovicia, który wpisał się na listę strzelców. Bramkę na wagę remisu w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zdobył Tiba, który po zejściu Ishak grał w opasce kapitana.

W następnej serii spotkań Kolejorz, który doznał pierwszej porażki zagra w Częstochowie z Rakowem. Z kolei Portowcy pojadą na mecz do Radomia zagrać z Radomiakiem.

28.08.2021, godz. 17:30
Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)