PKO Ekstraklasa: Słaba postawa Arki Gdynia z beniaminkiem

W pierwszym sobotnim meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa na boisku w Bełchatowie pokonał Arkę Gdynia 2:0. Jedną z bramek dla “gospodarzy” strzelił powracający do ligi Jarosław Jach.

facebook.com

W pierwszym sobotnim meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa na boisku w Bełchatowie pokonał Arkę Gdynia (2:0). Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił powracający do ligi Jarosław Jach.

Obrońca wypożyczony z angielskiego Crystal Palace zdobył ładną bramkę, ale na uwagę zasługuje również asysta. W 31. minucie Petr Schwarz dośrodkował na głowę niepilnowanego 25-latka, który uderzył nie do obrony niemalże w okienko bramki gości. Piłka po podaniu Czecha leciała około 30 metrów.
Druga bramka padła dziesięć minut przed końcem meczu. Felicio Brown Forbes dostał dobre podanie od 19-letniego Michała Skórasia i Niemiec wykorzystał sytuację sam na sam z Steinborsem.
Beniaminek po dwóch porażkach z rzędu w końcu wygrał , a Arka zaliczyła czwartą porażkę w czwartym wyjazdowym meczu. W następnej serii spotkań podopieczni Marka Papszuna zagrają w Gliwicach z mistrzem Polski, a Arkowcy zagrają w Łodzi z drugim beniaminkiem, ŁKS-em.

14.09.2019, godz. 15:00, 8. kolejka PKO Ekstraklasy, Widzów: 2 511

Raków Częstochowa – Arka Gdynia 2:0 (1:0)
Jarosław Jach 31′, Felicio Brown Forbes 80′

Raków: Michał Gliwa – Emir Azemović, Tomas Petrasek, Jarosław Jach, Petr Schwarz, Daniel Bartl (74′ Dawid Szymonowicz), Patryk Kun, Sebastian Musiolik, Igor Sapała, Felicio Brown Forbes (85′ Rusłan Babenko), Miłosz Szczepański (62′ Michał Skóraś)

Arka: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Frederik Helstrup, Christian Maghoma, Adam Marciniak, Jan Łoś, Marko Vejinović, Adam Deja, Michał Nalepa, Maciej Jankowski, Dawit Schirtladze

Żółte kartki: Jarosław Jach, Daniel Bartl, Dawid Szymonowicz – Christian Maghoma

Sędzia: Paweł Raczkowski z Warszawy