Ekstraklasa: Przemiana Ruchu Chorzów, Legia traci punkty

W meczu 32. kolejki Ekstraklasy lider tabeli Legia Warszawa pojechała do Chorzowa, gdzie zremisowała z miejscowym Ruchem 0:0. W pierwszej połowie stołeczna drużyna przeważała, jednak po zmianie stron Ruch zdominował sytuację na boisku i mógł pokusić się o wygraną.

W pierwszej połowie Legia Warszawa miała przewagę. Ruch grał bardzo zachowawczo, ale stuprocentowych szans dla gości nie wykorzystał Aleksandar Prijović. Po zmianie stron gospodarze wyszli na boisko o wiele bardziej zmotywowani. Raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Arkadiusza Malarza. Golkeeper Wojskowych był tego dnia świetnie dysponowany i nie dał się zaskoczyć. Nawet gdy nożycami strzelał Mariusz Stępiński. Malarza nie pokonał też w sytuacji sam na sam Moneta, ani groźnie główkujący Łukasz Surma. Legia w drugiej połowie próbowała odpowiadać, ale swoich szans nie wykorzystali Aleksandrov oraz Kasper Hamalainen. Ostatecznie w Chorzowie nie zobaczyliśmy bramek.

Po tym spotkaniu Legia pozostaje liderem Ekstraklasy, a Ruch zajmuje ostatnie – ósme miejsce w grupie mistrzowskiej, ale do trzeciej Cracovii traci 6. punktów.

Ruch Chorzów: 30. Matus Putnocky – 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 2. Mateusz Cichocki, 14. Michał Koj – 4. Łukasz Surma, 22. Łukasz Hanzel – 19. Tomasz Podgórski, 10. Patryk Lipski, 13. Łukasz Moneta – 18. Mariusz Stępiński (11. Michał Efir 91′).

Legia Warszawa: 1. Arkadiusz Malarz – 19. Bartosz Bereszyński (28. Łukasz Broź 81′), 5. Artur Jędrzejczyk, 25. Jakub Rzeźniczak, 14. Adam Hlousek – 7. Ariel Borysiuk, 6. Guilherme – 77. Michaił Aleksandrow (22. Kasper Hamalainen 62′) , 99. Aleksandar Prijović, 18. Michał Kucharczyk – 11. Nemanja Nikolić.

Ruch Chorzów – Legia Warszawa 0:0 (0:0), Stadion Ruchu (Chorzów)

sędzia: Sebastian Krasny