Ekstraklasa: Pogoń wciąż bez wygranej, Lechia atakuje podium

Wikimedia

Lechia Gdańsk w spotkaniu 32. Ekstraklasy pokonała na własnym boisku Pogoń Szczecin 2:0. Bramki dla biało – zielonych zdobyli Krasić oraz Wojtkowiak.

Przed tym spotkaniem Pogoń chciała przełamać swoją serię dziewięciu meczów bez wygranej. Z kolei Lechia miała serię dwóch wygranych i po raz kolejny chciała dopisać trzy punkty na swoje konto. Swój cel piłkarze z Gdańska zaczęli realizować bardzo szybko. Już w 9. minucie do siatki trafił Milos Krasić, który wykorzystał nie udaną przewrotkę Flavio Paixao. W drugiej połowie celne dośrodkowanie Sebastiana Mili wykorzystał Grzegorz Wojtkowiak i ustalił wynik spotkania.

Ta wygrana pozwoliła Lechii przeskoczyć w tabeli Pogoń. Aktualnie Lechia jest 4. z dorobkiem 25 punktów, a 5.-ta Pogoń ma na swoim koncie 24 oczka.

Lechia: 32. Vanja Milinković-Savić (B), 3. Jakub Wawrzyniak, 23. Grzegorz Wojtkowiak, 4. Aleksandar Kovacević, 30. Grzegorz Kuświk, 28. Flavio Paixao, 6. Sebastian Mila (K) (68′ 17. Lukas Haraslin), 21. Sławomir Peszko, 22. Mario Maloca, 20. Michał Chrapek (59′ 41. Paweł Stolarski), 7. Milos Krasić (76′ 8. Daniel Łukasik).

Pogoń: 66. Dawid Kudła (B), 21. Sebastian Rudol, 3. Jarosław Fojut (46′ 93. Łukasz Zwoliński), 4. Jakub Czerwiński, 77. Ricardo Nunes, 6. Rafał Murawski (K), 19. Jakub Piotrowski, 9. Adam Frączczak, 7. Adam Gyurcso, 27. Takafumi Akahoshi, 11. Vladimir Dvalishvili (69′ 10. Dawid Kort).

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 2:0 (1:0), Stadion Energa (Gdańsk)

1:0 – Krasić 9′

2:0 – Wojtkowiak 66′

sędzia: Paweł Gil