Ekstraklasa: Podział punktów w Białymstoku

W ostatnim sobotnim spotkaniu 21. kolejki Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym stadionie z Cracovią 2:2. Dzięki temu podopieczni Jacka Zielińskiego jesień zakończyli na najniższym stopniu podium. Z kolei Jaga nie jest jeszcze pewna, czy do wiosny przygotowywać się będą jako klub z górnej, czy z dolnej części tabeli.

Wynik spotkania w jedenastej minucie meczu otworzył Erik Jendrisek, dla którego była to ósma bramka. Gospodarze wyrównali po strzale Przemysława Frankowskiego. 20-letni pomocnik na zakończenie rundy jesiennej strzelił swoją piątą bramkę w tych rozgrywkach. Na siedem minut przed końcem po golu najskuteczniejszego piłkarza Jagi, Piotra Grzelczaka (szósty gol) podopieczni Michała Probierza wyszli na prowadzenie. Pięć minut później wynik meczu ustalił Łotysz, Deniss Rakels. 23-letni pomocnik strzelił ósmego gola w sześciu ostatnich spotkaniach i z piętnastoma bramkami jest wicekrólem strzelców.

Kolejne spotkanie Jagiellonia zagra w Warszawie (14 lutego o godz. 18:00), a Cracovia podejmować będzie Górnik Zabrze (13 lutego o godz. 18:00)

19.12.2015, godz. 18:00 Jagiellonia Białystok – Cracovia 2:2 (1:0)
0:1 – Erik Jendrisek (11′)
1:1 – Przemysław Frankowski (64′)
2:1 – Piotr Grzelczak (83′) szósty
2:2 – Deniss Rakels (88′) 15wicekrol

Jagiellonia: Krzysztof Baran – Martin Baran, Igors Tarasovs, Marek Wasiluk, Piotr Tomasik, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Taras Romanczuk, Karol Świderski (65′ Rafał Grzyb), Karol Mackiewicz (90′ Jonatan Straus), Fedor Cernych (45′ Piotr Grzelczak).

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Deleu, Sreten Sretenović, Piotr Polczak (51′ Bartosz Rymaniak), Jakub Wójcicki (69′ Łukasz Zejdler), Deniss Rakels, Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski (76′ Bartosz Kapustka), Erik Jendrisek, Marcin Budziński.