W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej sezonu 2015/2016 FC Kolen z Pawłem Olkowskim sprawił dużą niespodziankę. Koziołki pokonały na własnym stadionie wicelidera rozgrywek, Borussię Dortmund 2:1. W ekipie gości całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Łukasz Piszczek.

Dla BVB była to trzecia porażka w lidze. Goście mecz rozpoczęli znakomicie. Już w osiemnastej minucie po strzale Sokratisa Papastathopoulosa wyszli na prowadzenie, które utrzymywali do 82. minuty. Osiem minut przed końcem wyrównującą bramkę dla gospodarzy zdobył Simon Zoller. Kiedy wydawało się, że na RheinEnergieStadion będzie podział punktów gola na 2:1 zdobył Anthony Modeste. Francuz, który w tym sezonie przyszedł z Hoffenheim ma już na swoim koncie siedem bramek.

19.12.2015, godz. 15:30 1.FC Kolen – Borussia Dortmund 1:2 (0:1)
0:1 – Sokratis Papastathopoulos (18′)
1:1 – Simon Zoller (82′)
2:1 – Anthony Modeste (90′)

żółte kartki: Matthias Lehmann, Simon Zoller, Anthony Modeste – Pierre-Emerick Aubameyang