Ekstraklasa: Marko Vejinović na stałe w Arce

Marko vejinovic

Marko Vejinović podpisał kontrakt z Arką Gdynia. Podpisana umowa ma obowiązywać przez 3-lata, do 30 czerwca 2022 roku. Zawodnikiem zainteresowane były też inne kluby Ekstraklasy, ale ostatecznie zdecydował się on na powrót do Gdyni.

Vejinović występował w Arce podczas rundy wiosennej ubiegłego sezonu, przebywając nad Bałtykiem w ramach wypożyczenia z AZ Alkmaar. Holenderski pomocnik wydatnie przyczynił się do utrzymania Arki w Ekstraklasie – w 15 występach strzelił 5 bramek i dołożył jedną asystę. Arka od początku była zainteresowana pozyskaniem zawodnika na stałe, ale długo wydawało się, że nie będzie w stanie spełnić wymagań finansowych samego zawodnika, jak i klubu z Alkmaar. Do gry włączyły się między innymi Zagłębie Lubin i Cracovia.

Żółto-niebiescy znaleźli się jednak w bardzo trudnej sytuacji, zdobyła w tym sezonie zaledwie dwa punkty w sześciu meczach, więc zdecydowano się sięgnąć głębiej do klubowej kasy. Vejinović bez wątpienia będzie wartościowym wzmocnieniem, i można się spodziewać, że znów będzie czołowym zawodnikiem ligi. Problematyczny może być stworzony w Arce za jego sprawą “komin płacowy”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *