Egzotyczny kierunek skusi Expósito? Może się mocno wzbogacić

Erik Exposito Śląsk Wrocław

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Nadal nie jest pewna przyszłość Erika Expósito.

Erik Expósito stoi przed kluczową decyzją dotyczącą swojej przyszłości piłkarskiej. Na horyzoncie pojawiła się lukratywna oferta z Kataru, a konkretnie z klubu Umm-Salal.

Wielkie pieniądze na stole

Śląsk Wrocław zakończył ostatni sezon na drugim miejscu, co pozwoliło drużynie Jacka Magiery zakwalifikować się do Ligi Konferencji. Mimo tych sukcesów, przyszłość Erika Expósito nie jest jeszcze przesądzona. Hiszpański napastnik, który ma kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku, wciąż nie podjął decyzji o jego przedłużeniu. W międzyczasie do klubu napłynęła oferta z katarskiego Umm-Salal, o czym poinformował na Twitterze Bartosz Wieczorek.

Katarski klub oferuje Expósito aż milion euro za sezon gry. To znacząca suma, która z pewnością skłania do przemyśleń. Transfer do Umm-Salal oznaczałby nie tylko finansową stabilizację, ale także możliwość spróbowania sił w zupełnie nowym środowisku piłkarskim. Pytanie jednak, czy Hiszpan jest gotowy na taki krok, czy też będzie czekał na oferty z Europy.

Alternatywne opcje na horyzoncie

Expósito ma kilka opcji na stole. Wcześniej spekulowano o zainteresowaniu ze strony CD Tenerife oraz Legii Warszawa, ale te propozycje wydają się mniej realne. Legia oferowała 700 tysięcy euro, co jest znacznie mniejszą kwotą niż ta proponowana przez Umm-Salal. Również Hajduk Split wyraził zainteresowanie, jednak oferta z Chorwacji nie dorównuje tej katarskiej.

Sam zawodnik nie ukrywa, że jego marzeniem jest gra w LaLidze. Od dłuższego czasu krążą plotki, że Expósito celuje w hiszpańską ekstraklasę, co może wpłynąć na jego decyzję. Jego obecna forma jest imponująca – w ostatnim sezonie zagrał w 34 meczach, zdobywając 19 bramek i notując sześć asyst.

Erik Expósito przyszedł do Śląska Wrocław z UD Las Palmas w lipcu 2019 roku i od tego czasu stał się kluczowym zawodnikiem polskiej drużyny.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.