Eden Hazard: Kibice w Hiszpanii są bardziej fanatyczni

Hazard

thesun.co.uk

Eden Hazard jest zdania, że fani Realu Madryt są bardziej fanatyczni niż sympatycy Chelsea. Belg jest pod wrażeniem atmosfery panującej w Madrycie.

Eden Hazard latem przeszedł do Realu Madryt za 130 milionów funtów. Na swoim koncie ma już dwa występy w barwach nowej drużyny, ale nadal czeka na swoje pierwsze trafienie. Belg został zapytany o różnice między angielskim, a hiszpańskim futbolem i odpowiedział, że według niego największą różnicą jest zachowanie kibiców.

 – Myślę, że tutaj kibice są naprawdę fanami – powiedział Hazard. – W Anglii nie ma zbyt wielu kibiców. Są ludzie lubiący piłkę nożną i wszyscy, młodzi, dorośli, nastolatkowie, są naprawdę zainteresowani futbolem, ale nie są tak fanatyczni w stosunku do swoich drużyn.

– Kiedy byłem w Chelsea i przegraliśmy mecz, czuliśmy rozczarowanie podobnie jak kibice, ale nigdy nie czułem, że to katastrofa. W Hiszpanii jest inaczej. Piłka nożna jest dla nich wszystkim, a gracze muszą dać z siebie wszystko. – dodał Belg.

– Gdy jesteś w Realu Madryt, nawet jeśli to twój debiutancki sezon rozmawiając z kibicami zawsze czujesz, że żądają wygrania Ligi Mistrzów. Gdy byłem w Chelsea, wiedziałem już, że moim marzeniem jest kiedyś zagrać w Realu. Nie spodziewałem się, że będę grał w Chelsea aż siedem lat, ale ostatecznie wszystko poszło dobrze i miałem szansę wygrać coś każdego roku. Myślę, że dlatego tak długo tam byłem. – zakończył reprezentant Belgii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *