Dziekanowski: Skończmy z budowaniem w tej kadrze czegoś na jakąś niesprecyzowaną przyszłość

Sebastian Szymański

Piłkarski Świat


– Nie uważam tego za właściwe, że mecze z tak wymagającymi rywalami jak Belgia, Holandia czy nawet Walia traktuje się jak poligon doświadczalny – pisze Dariusz Dziekanowski w “Przeglądzie Sportowym”.

Wygrana z rezerwami Walii (2:1), klęka w Brukseli z Belgią (1:6) i cenny remis z Holandią (2:2) w Rotterdamie. Jaka jest prawdziwa twarz reprezentacji Polski? Długie zgrupowanie kadry miało dać odpowiedzi Czesławowi Michniewiczowi. W jakim kierunku zatem zmierzamy?

Pięć miesięcy pozostało do mistrzostw świata w Katarze i do tego czasu jeszcze wiele może się wydarzyć. – Mam też nadzieję, że Czesław Michniewicz ma już pomysł, jak zawęzić kadrę i skupić się na pracy z tymi, którzy na powołanie do reprezentacji rzeczywiście zasługują – zauważa Dziekanowski w “PS”.

Selekcjoner powołał niezwykle szeroką 38-osobową kadrę, ale kilku zawodników od początku nie trenowało ze względu na urazy. – Nie uważam tego za właściwe, że mecze z tak wymagającymi rywalami jak Belgia, Holandia czy nawet Walia traktuje się jak poligon doświadczalny przed jesiennymi mistrzostwami świata w Katarze. Owszem, jest to świetne przetarcie, ale pod warunkiem, że do każdego z tych spotkań podchodzi się jak do tego najważniejszego. Powinniśmy skończyć już z budowaniem w tej kadrze czegoś na jakąś niesprecyzowaną przyszłość – zarzuca dalej.

– Denerwują mnie pomeczowe komentarze niektórych osób, które wskazują, że mecz z Holandią jest dowodem, że możemy sobie radzić bez Roberta Lewandowskiego. My nie mamy oczekiwać, że selekcjoner zbuduje zespół, który może sobie radzić bez Lewego, tylko drużynę, która jak najlepiej współpracuje w konfiguracji z najlepszym piłkarzem świata – podkreśla 63-krotny reprezentant Polski.

Biało-czerwoni we wtorek na PGE Narodowym w Warszawie zagrają z Belgią (godz. 20:45). Nasi rywale będą nieco osłabieni, bo nie zagrają – Kevin de Bruyne, Dedryck Boyata oraz Amadou Onana. Poniedziałkowe zajęcia rozpoczną się o godzinie 11:00, a o 12:30 na konferencji pojawią się Czesław Michniewicz oraz Wojciech Szczęsny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.