Dyrektor sportowy Lazio: Rząd nie może powstrzymać futbolu

solojuve.com

Dyrektor sportowy Lazio Rzym, Igli Tare stwierdził, iż rząd nie może powstrzymać wznowienia rozgrywek Serie A. Włoski rząd wyraził zgodę na powrót piłkarzy do treningów.

– Słyszałem, że w tym tygodniu wiele samorządów będzie próbować zablokować wznowienie ligi – powiedział Igli Tare w „Sky Sports Italia”. – To nie jest ich dziedzina. FIFA i UEFA przedstawiły jasno, że istnieje możliwość dokończenie rozgrywek – dodał. – Możemy ruszyć w czerwcu i zakończyć ligę na przełomie sierpnia i września, wykorzystując fakt, że mistrzostwa świata zostały przełożone na przyszły rok – przyznał.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Były albański napastnik zauważa, że Lazio było jednym z pierwszych zespołów, który odpowiednio zareagował na pandemię koronawirusa. – Zastosowaliśmy się do wszystkich restrykcji ze strony rządu, nikt nie opuścił Rzymu. Od początku wiedzieliśmy, że futbol mocno ucierpi, który jest trzecim sektorem we włoskiej gospodarce. Rozmowa o Scudetto w tym momencie nie ma większego sensu. Nie sądzę, abyśmy byli tą samą drużyną – zakończył Igli Tare. Na Półwyspie Apenińskim stwierdzono już ponad 200 tysięcy przypadków zakażenia Covid-19, z czego zginęło już prawie 30 tysięcy osób.

źródło: sky sports italia / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.