Dyrektor reprezentacji Niemiec: Wysoka jakość Mario Gotze, musimy pozostawić otwarte opcje

team.dfb.de


Mario Gotze, który ostatni raz przywdział koszulkę reprezentacji Niemiec w 2017 roku odżył w PSV Eindhoven. – Jak sami wiemy, Low nie jest zwolennikiem szybkich powrotów piłkarzy do kadry – zauważa Oliver Bierhoff.

Dyrektor reprezentacji Niemiec, Oliver Bierhoff powiedział w poniedziałek, że jest szczęśliwy, iż 28-latek, który opuścił Borussię Dortmund na rzecz holenderskiego klubu na nowo imponuje formą. Niemiec przystosował się do Eredivisie i strzelił dla PSV dwie bramki w lidze i jedno trafienie zanotował w Lidze Europy.

Cieszę się, że tak szybko mu się to udało. Nie zawsze jest łatwo przenieść się z jednego kraju do drugiego, ale Mario Gotze ma wysoką jakość – mówi Bierhoff. Niemcy w środę zagrają w towarzyskim starciu z Czechami, zaś potem czekają ich dwa pojedynki w Lidze Europy – z Ukrainą (14 listopada) oraz Hiszpanią (17 listopada).

Jak sami wiemy, Joachim Low nie jest zwolennikiem szybkich powrotów piłkarzy do kadry. Ale jeśli Gotze utrzyma wysoką dyspozycję będzie na radarze kadry narodowej – przyznał. – To będzie dziwny sezon ze względu na pandemię Covid-19. Z przodu mamy wysokiej klasy zawodników, a kto wie, czy nie przyjdzie sięgnąć głębiej. Rozsądnie byłoby pozostawić wszystkie nasze opcje otwarte i zobaczyć, co się wydarzy przed majowymi nominacjami przed EURO – zakończył Oliver Bierhoff.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.