Dynamo Kijów z Teodorczykiem w składzie gromi rywali z Doniecka

Były zawodnik m. in. warszawskiej Polonii oraz poznańskiego Lecha, Łukasz Teodorczyk zdobył jedną z aż sześciu bramek dla Dynama Kijów, które rozgromiło rywali Metałurha Donieck zwyciężając 6:0 (3:0). Gol w spotkaniu z rywalem ze wschodu Ukrainy jest piątym trafieniem Polaka w tym sezonie.

Teodorczyk wpisał się na listę strzelców w 77. minucie ustalając tym samym wynik meczu. Na boisku pojawił się 20 minut wcześniej. Bramki w spotkaniu zdobywali Yarmolenko (09′), Yarmolenko (28′), Khacheridi (45+2′), Kravets (51′), Belhanda (58′), Teodorczyk (78′)

We wcześniejszych meczach ligi ukraińskiej polski napastnik trafiał czterokrotnie. W Lidze Europy, w której Dynamo nie wyszło z grupy strzelił 3 gole. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zespół potocznie nazywany “Chlubą Ukrainy” jest liderem z siedmiopunktową przewagą nad broniącym tytułu mistrzowskiego Szachtarem. W tym sezonie kijowianie nie odnieśli jeszcze żadnej porażki, wygrywali 18 razy i zremisowali 5 spotkań.

źródło: Eurosport