Dunga: Powinna liczyć się piłka nożna, a nie marketing

Selekcjoner reprezentacji Brazylii, Dunga wyraził swoje zdanie na temat Neymara i jego promowania własnej osoby. Zdaniem trenera “Canarinhos” nie to się liczy, a gra pod zespół. 

W wywiadzie z dziennikiem “O Globo” selekcjoner kadry narodowej Brazylii stwierrdził, że nie podoba mu się to, że Neymar wykorzystuje mecze reprezntacji do promocji własnej osoby.

“Neymar jest obecnie światową gwiazdą. My nie chcemy mieć jednak zespołu, który grałby dla niego. Chcemy, by to Neymar grał dla drużyny. Brazylia musi stworzyć strukturę, która pozwoli mu błyszczeć. Piłkarze powinni przede wszystkim być skoncentrowani na zespole narodowym. Powinna liczyć się piłka nożna, a nie marketing. Kiedy Neymar udziela wywiadu, to powinien mieć na głowie czapkę z logiem reprezentacji, albo w ogóle nic nie zakładać. Nie może być tak, że ma czapkę z własnym logo. W innych drużynach narodowych nie ma miejsca na takie zachowania i tak samo powinno być u nas. Nie chcę też, by gracze zajmowali się swoimi włosami, kiedy przebywają na kadrze. Mogą to robić wcześniej lub później, ale gdy reprezentują Brazylię, to powinni skoncentrować się na tym, co dzieje się na boisku.” – powiedział


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.