Dublet Dariusza Formelli (Video)

Twitter

Dariusz Formella (Sacramento Republic) strzelił dwie bramki w zremisowanym 3:3 meczu z Tacoma Defiance, w ramach grupy A konferencji zachodniej amerykańskiej USL Championship (drugi poziom rozgrywkowy). Dla 24-latka to pierwsze trafienia w tym sezonie.

Była 11. minuta meczu, gdy sędzia główny Elijio Arreguin podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na tzw. „wapnie” podszedł Dariusz Formella i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Na drugą bramkę 24-latek musiał poczekać niecałe 20. minut. Zawodnik urodzony w Gdyni, składną akcję zespołu wykończył precyzyjnym strzałem z dystansu. Ostatecznie jego zespól, zremisował z Tacoma Defiance 3:3. Dariusz Formella przebywał na boisku do 85. minuty, kiedy to został zmieniony przez Sama Wernera.