Drużyna Krychowiaka przechodzi dalej

Sevilla FC wygrała rewanżowe spotkanie 1/8 Ligi Europy na własnym stadionie z Villareal 2:1. Wynik ten promuje drużyne  z Andaluzji do dalszej walki o puchar. Grzegorz Krychowiak nie zagrał z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Piłkarze Villareal, aby myśleć o awansie musieli odrobić straty z pierwszego meczu, w którym ulegli piłkarzom z Sevilli 1:3. Pierwsze 45 min. to faktycznie przewaga “Żołtej łodzi podwodnej”, która starała się rozgrywać atak pozycyjny na połowie drużyny Polaka. Brakowało finalizacji ataku. Strzały oddawane za linii 16 metrów nie mogły zaskoczyć goalkeepera Sevilli- Sergio Rico.  Gospodarze próbowali również strzałów z daleka, lecz również na posterunku był Asenjo.

Po pierwszej niemrawej połowie mogliśmy oglądać sporo emocji w drugiej. Goście podrażnieni marnym rezultatem do przerwy zdecydowali się przeprowadzać coraz groźniejsze ataki, dając możliwość przy tym kontrataków piłkarzom z Andaluzji. W 69 min. udało się im strzelić pierwszą bramkę. Strzelcem gola był Iborra. Hiszpan dołożył nogę do pustej bramki po świetnie wyprowadzonym ataku.

Wiarę w awans przywrócił drużynie Villareal Meksykanin Giovanni Dos Santos strzałem z rzutu wolnego. Dodajmy również,że lepiej mógł zachować się bramkarz gospodarzy. W 77 min. piłkarze w żółtych strojach musieli grać w osłabieniu, gdyż druga żółtą kartkę w konsekwencji  czerwoną ujrzał Eric Bailly.

Bramkę przypieczętowującą awans Sevilii zdobył głową w 83. min Denis Suarez.

Drużyna Polaka wygrała 5:2 w dwumeczu.

Sevilla: Sergio Rico; Diogo Figueiras, Pareja, Kolodziejczak, Trémoulinas; Mbia, Carriço; Aleix Vidal, Iborra, Vitolo; i Gameiro

Villarreal: Asenjo; Mario Gaspar, Musacchio, Bailly, Rukavina; Jonathan dos Santos, Pina, Trigueros, Campbell; Uche i Vietto