Drużyna Grosickiego zbliży się do czołówki?

soccers.fr

Czternasta kolejka Ligue 1 rozpocznie się meczem na szczycie. Stade Rennes z Polakiem w składzie zmierzy się u siebie z Toulouse. Drużyna która wygra choć przez chwilę będzie czwartą siłą ligi francuskiej.

Stade Rennais gra u siebie znakomicie, w ostatnich siedmiu potyczkach na własnym stadionie nie przegrała ani jednego spotkania. „TFC” z kolei w trzech ostatnich meczach zdobyło tylko jeden punkt.

Rennes po 13 kolejkach jest na 6 pozycji w tabeli z dorobkiem 21 punktów, dwa punkty mniej i dwa miejsca nizej jest drużyna z Tuluzy. Obie ekipy mogą być rozczarowane ostatnimi spotkaniami. Klub Kamila Grosickiego tylko zremisował u siebie 1-1 z Angers, a Toulouse FC przegrało 2-1 z Metz, co było ich drugą porażką z rzędu.

Trener Rennes – Christian Gourcuff będzie miał kilka opcji do zmiany składu, Sanjin Prcic, Paul-Georges Ntep i Ramy Bensebaini bedą w pełni gotowi do gry. Toulouse przegrało tylko 2 mecze wyjazdowe z siedmiu jakie grali w tym sezonie, wygrywając z Lille i remisując w pozostałych czterech.

Gourcuff oczekuje ciężkiego sprawdzianu: „Toulouse pracuje naprawdę ciężko i gra fizyczny futbol. Mieli bardzo dobre wyniki przed ostatnimi wpadkami i mają jakość by sprawić nam kłopoty. Musimy skoncentrować się na podstawach i pamiętać błędy które popełniliśmy by nie robić ich ponownie.”

O tym kto zbliży się do czołówki ligi francuskiej dowiemy się już jutro. Początek spotkania na Roazhon Park o 20:45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *