Dramatyczna sytuacja Argentyny, Chorwacja z awansem do 1/8 finału

Źródło: UEFA.com

Dziś na stadionie w Nizhnym Novgorodzie odbył się mecz, w którym zmierzyli się przedstawiciele grupy D – Argentyna i Chorwacja. Zespół Jorge Sampaolego przegrał 0:3, świetne występy zaliczyli Modrić i Rakitić. Chorwacja po drugim zwycięstwie wyszła z grupy. Argentyna musi jeszcze powalczyć w ostatnim spotkaniu przeciwko Nigerii.

Już w 4. minucie dobrą okazję miał Ivan Perišić. Oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale znakomitą interwencją popisał się Willy Caballero. Podopieczni Jorge Sampaolego zdominowali posiadanie piłki w pierwszych chwilach spotkania. Niestety nie potrafili dojść dalej niż do pola karnego Chorwacji, bowiem ekipa znad Adriatyku była bardzo dobrze ustawiona. Tymczasem Šime Vrsaljko chciał dośrodkować do Ante Rebića, ale piłkę po drodze przeciął Otamendi. Messi próbował pociągnąć grę swojej drużyny do przodu, miał nawet swoją sytuację,aby trafić do siatki, ale wrzutka do niego kierowana okazała się zbyt mocna. Bardzo bliski zdobycia pierwszego gola w tym meczu był Mario Mandžukić. Przeciął on podanie Caballero kierowane do jednego z obrońców Albicelestes, ale w momencie strzału sfaulował rywala, sędzia musiał przerwać całą akcję. Dobrą okazję miał również Marcos Acuña, piłka po jego strzale otarła się o poprzeczkę. Argentyna się nie poddawała. Sergio Aguero powalczył z obrońcą, następnie dośrodkował w pole karne do znajdującego się tam Messiego, ale piłkę po za boisko wybił Strinić. Chorwacja również miała niemalże stuprocentową okazję, ale na pustą bramkę nie trafił Enzo Perez. Przed przerwą gola dającgo prowadzenie mógł zdobyć Mandžukić i Rebić – pierwszy z nich minimalnie minął się z piłką wrzucaną w pole karne przez  Šime Vrsaljko, a drugi zachował się zbyt samolubnie strzelił wysoko nad poprzeczką. Do przerwy 0:0.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Argentyny. Kolejny raz fatalny błąd popełnił Willy Caballero, który bez skrupułów wykorzystał Ante Rebić. Strzelił on mocno i celnie. Jorge Sampaoli natychmiast reaguje wpuszczając na plac gry Gonzalo Higuaín za słabego w tym spotkaniu Sergio Aguero.

Zankominta okazja Mandzukicia, piłka od wrsaliko strzał głową tylko boczna siatka. Selekcjoner wzmacnia skład, do gry o zwycięstwo włączył się w 68. minucie Paulo Dybala. Zaraz po wejściu oddał strzał z prawej części boiska, niestety piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Kolejne błędy w defensywie mogły przynieść drugiego gola Chorwatom. Albicelestes robili co mogli, aby w jaki kolwiek sposób doprowadzić do remisu. Rywale jednak wiedzieli jak się ustawić, przecinali wszystkie podania, dośrodkowania. W 80. minucie kapitalny strzał zza pola karnego oddał Luka Modrić. Caballero nie miał szans na udaną interwencję. Chorwacja mogła podwyższyć prowadzenie, ale Ivan Rakitić trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Bramkę honorową mógł zdobyć Meza, ale za bardzo poszedł  drybling w polu karnym, a później jego strzał został zablokowany. Z natychmiastową kontrą wyszli Chorwaci i zadali ostateczny cios. Rakitić oddał strzał na bramkę Caballero, ten udanie broni. Jednak futbolówkę natychmiast przejął Kovacić, podał do pomocnika Barcelony, a ten kopnął piłkę do pustej bramki. Mecz kończy się wynikiem 0:3.

21.06.2018, Mistrzostwa Świata w Rosji, Grupa D, Stadion Niżny Nowogród, Nizhny Novgorod

Argentyna – Chorwacja 0:3 ( 0:0 )

Ante Rebić 53′, Luka Modrić 80′, Ivan Rakitić 90+1′

Argentyna: Willy Caballero – Gabriel Mercado, Nicolás Otamendi, Nicolás Tagliafico – Eduardo Salvio(Cristian Pavón 56′), Javier Mascherano, Marcos Acuña, Enzo Perez(Paulo Dybala 68′) – Lionel Messi, Sergio Agüero(Gonzalo Higuaín 54′), Maximiliano Meza

Chorwacja: Danijel Subašić – Šime Vrsaljko, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Ivan Strinić – Ivan Rakitić, Marcelo Brozović, Ante Rebić(Andrej Kramarić 57′), Luka Modrić, Ivan Perišić(Mateo Kovačić 82′) – Mario Mandžukić(Vedran Ćorluka 90+2′)

Żółte kartki: Gabriel Mercado, Nicolás Otamendi, Marcos Acuña – Ante Rebić, Mario Mandžukić, Šime Vrsaljko, Marcelo Brozović

Sędzia: Ravshan Ermatov