Drągowski na dłużej w Fiorentinie

“Drążek” nowy sezon rozpocznie z nowym kontraktem i pierwszym składem Fiorentiny.

Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na początku zeszłego sezonu ciężko było przewidzieć, że sytuacja, w jakiej znajdował się Bartłomiej Drągowski poprawi się aż tak. 21-latek podpisał właśnie nowy kontrakt i w przyszłym sezonie będzie “jedynką” Fiorentiny.

Odkąd w 2016 roku wychowanek Jagiellonii Białystok zamienił stolicę Podlasia na Fiorentinę, wystąpił w jej barwach zaledwie 9 razy. Ale ostatnie pół roku było dla polskiego golkipera bardzo udane. Drągowski wyrwał się z więzienia, jakim była ławka rezerwowych Violi i przeniósł się na wypożyczenie do Empoli. Mimo, że ekipa z Toskanii spadła z Serie A, Polak był jedną z czołowych postaci Azzurich. 21-latek nie raz praktycznie w pojedynkę ratował swoją tymczasową drużynę. Pobił nawet rekord udanych interwencji w jednym meczu. Jego 17 wybronionych strzałów w bezbramkowym remisie z Atalantą Bergamo to rekord ligi włoskiej. Łącznie w poprzednim sezonie zagrał 17 razy puszczając 26 bramek i zanotował 4 czyste konta.

Zatem mimo spadku Empoli, Drągowski nie mógł narzekać na brak zainteresowania. Mówiło się o klubach z Premier League (Bournemouth, Southampton) czy o rywalach Fiorentiny z Serie A, m.in. z AS Romą na czele. Ostatecznie włodarze Violi zdecydowali się na pozostawienie Polaka w swoich szeregach. Dosyć świeży szkoleniowiec Fiorentiny – Vincenzo Montella darzy Drągowskiego sporym zaufaniem i w tym sezonie to właśnie 21-latek ma być podstawowym bramkarzem drużyny ze Stadio Artemio Franchi. Dotychczasowa “jedynka”, rok młodszy od “Drążka” Alban Lafont, został wypożyczony do rodzimej ligi. Francuz przez najbliższe 2 lata będzie zawodnikiem grającego w Ligue 1 FC Nantes.

Klub z Florencji zdecydował się także przedłużyć kontrakt z polskim golkiperem. Dotychczasowa umowa Drągowskiego kończyła się w czerwcu 2022 roku. Obecna będzie dłuższa o dokładnie 12 miesięcy. Z nową umową 21-latek ma również dostać sporą podwyżkę. Od tego sezonu w barwach Fiorentiny występuje także Szymon Żurkowski.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *