Dortmund na mocną piątkę!

Borussia Dortmund w pierwszym niedzielnym pojedynku 10.kolejki niemieckiej Bundesligi rozgromiła na własnym obiekcie 5:1 Augsburga.

Goście tego spotkania byli bardzo zmotywowani, ponieważ ewentualna wygrana pozwoliłaby im na opuszczenie strefy spadkowej. Z kolei gracze Tuchela pragnęli kontynuować passę kolejnych zwycięstw (3). Początek zgodnie z oczekiwaniami, czyli zmasowane ataki dortmundczyków. W 6. minucie próbował Ginter, ale strzał głową okazał się łatwy do obrony dla Hitza. Ukoronowanie trudu przyszło dwanaście minut później, kiedy to Gundogan błysnął fenomenalnym podaniem do Aubameyanga, a ten kopnięciem z bliskiej odległości pokonał bezradnego bramkarza. Tylko 180. sekund trwało jednobramkowe prowadzenie gospodarzy, bo wyśmienitą akcję Kagawy z zimną krwią wykończył Marco Reus. Po szybkich ciosach przyjezdni zupełnie się załamali, co z dużą łatwością wykorzystywali rywale. W 33.minucie po raz kolejny sprawę wziął Kagawa z Reusem, a efektem ich współpracy był gol tego drugiego, który płaskim zagraniem w prawy dolny róg zmienił wynik na tablicy.

W przerwie szkoleniowiec Augsburga dokonał dwóch roszad w składzie. Na plac gry weszli Moravek oraz Werner. Zmiany przyniosły pozytywny efekt, a mianowicie kontaktowego gola, którego zdobywcą został Bobadilla. Po godzinie gry mieliśmy pierwszego „kartkowicza”, a został nim Werner. Kilka chwil później jeszcze okazję mieli podopieczni Weinzierla, lecz niecelnie uderzył strzelec gola, czyli wcześniej wymieniony Bobadilla. W 82. minucie plac gry opuścił Marco Reus, a zmienił go Adrian Ramos. Korekta zaprocentowała kolejną bramkę, przy której ogromny udział miał Kolumbijczyk. Złudzenia kibiców Augsburga na pozytywny rezultat rozwiał na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu Aubameyang. Ten sam gracz pogrążył przeciwnika jeszcze bardziej w doliczonym czasie, aplikując hat-tricka w tym starciu. Po 10.seriach gier piłkarz z Gabonu zrównał się bramkami z naszym gwiazdorem, czyli Robertem Lewandowskim.

Dzięki efektownej wygranej ośmiokrotni mistrzowie Niemiec umocnili się na 2.pozycji w ligowej tabeli. Gracze, którzy w tamtej kompanii zajęli siódme miejsce obecnie muszą wierzyć, że w następnej kolejce uda im się opuścić niechlubne położenie.

Borussia Dortmund 5:1 Augsburg

Signal Iduna Park, Dortmund, 25.10.2015, 15:30