Doniesienie: Michał Karbownik odchodzi z Legii

Karbownik

Michał Karbownik (Legia Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zapadła decyzja w sprawie przyszłości Michała Karbownika. Trzykrotny reprezentant Polski już teraz dołączy do Brighton Hove Albion, o czym poinformował “Przegląd Sportowy”.  

Michał Karbownik w październiku ubiegłego roku został pozyskany przez Brighton Hove Albion za 5,5 miliona euro. Angielski klub wyraził zgodę na to, by 19-letni obrońca resztę sezonu 2020/2021 spędził w stołecznym klubie, w którego barwach rozegrał 47 meczów i zanotował osiem asyst.

Jak poinformował “Przegląd Sportowy”, władze klubu z Falmer Stadium podjęły decyzję w sprawie przyszłości reprezentanta Polski. Karbownik kończy przygodę z warszawskim klubem i już teraz przeniesie się na Wyspy na stałe.

Do skutku nie dojdzie także medialny scenariusz, według którego Karbownik miałby w styczniu zostać wypożyczony do belgijskiego Anderlechtu Bruksela. Polak trafi od razu do ekipy z Premier League, której piłkarzem jest inny reprezentant Polski – Jakub Moder.

Brighton Hove Albion po osiemnastu rozegranych spotkaniach Premier League zajmuje 17. miejsce w tabeli. Zespół z nadmorskiego miasta uzbierał czternaście punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *