Doniesienie: Ivan Runje na dłużej w Jagiellonii

Ivan Runje / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Bardzo dobra wiadomość dla kibiców białostockiej Jagiellonii. Ivan Runje doszedł do porozumienia z władzami klubu w sprawie nowego kontraktu, o czym zgodnie poinformowali Jakub Seweryn z portalu sport.pl i Piotr Wołosik z “Przeglądu Sportowego”. Umowa Chorwata ma obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. 

Władze białostockiego klubu długo nie podejmowały rozmów z Ivanem Runje w sprawie przedłużenia wygasającego z końcem czerwca kontraktu. Do rozmów negocjacyjnych obie strony zasiadły w poprzednim tygodniu i wiele wskazuje na to, że zakończą się sukcesem.

Jak poinformował Jakub Seweryn z portalu sport.pl, chorwacki obrońca zwiąże się z klubem kontraktem do końca czerwca 2024 roku. Zakulisową informację potwierdził też Piotr Wołosik z “Przeglądu Sportowego”. Jego zdaniem na ostatniej prostej znajdują się także negocjacje z przedłużeniem kontraktu czeskiego pomocnika  – Martina Pospisila.

Ivan Runje trafił do Białegostoku latem 2016 roku z cypryjskiej Omonii Nikozja. W zespole “Dumy Podlasia” rozegrał 149 meczów. Strzelił dziesięć bramek i dołożył do tego siedem asyst. Chorwat jest najlepszym obrońcą w zespole Jagi. 30-latek znalazł się w jedenastce stulecia białostockiego klubu wybranej przez kibiców. Runje stworzył duet stoperów z Litwinem Andriusem Skerlą.

Źródło: Jakub Seweryn – sport.pl, Piotr Wołosik – “Przegląd Sportowy”, własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *