Mistrzostwa Świata 2026 (MŚ Mundial) - puchar 1
fot. Freer / shutterstock
Udostępnij:
WhatsApp
Kopiuj link
Adres URL został pomyślnie skopiowany!

Donald Trump nie chciał zejść ze sceny po finale mundialu. Rodri próbował go odsunąć

Po finale mistrzostw świata, w którym Hiszpania pokonała Argentynę 1:0, Donald Trump stał się głównym bohaterem kilku niezręcznych scen podczas ceremonii wręczenia trofeum.

Trump pozostał na scenie po wręczeniu pucharu

Prezydent Stanów Zjednoczonych miał wręczyć trofeum zwycięzcom finału mistrzostw świata. Zgodnie z planem pojawił się na murawie stadionu MetLife razem z prezydentem FIFA Giannim Infantino.

Trump i Infantino wspólnie przekazali puchar kapitanowi reprezentacji Hiszpanii, Rodriemu. Po chwili prezydent FIFA odsunął się na bok, jednak Donald Trump pozostał na scenie wśród hiszpańskich piłkarzy.

Amerykański prezydent najpierw zwrócił się do Gaviego, a następnie rozpoczął rozmowę z Rodrim. Kapitan „La Furia Roja” dyskretnie próbował zasugerować mu, aby odszedł, lecz Trump najwyraźniej nie zrozumiał gestu i nadal kontaktował się z zawodnikami.

Gianni Infantino próbował wskazać mu miejsce

W pewnym momencie Trump przeszedł na przeciwną stronę sceny, w pobliże miejsca, z którego wcześniej odsunął się Gianni Infantino. Prezydent FIFA, widząc niezręczną sytuację, ponownie pojawił się na scenie i próbował wskazać Trumpowi, gdzie powinien się udać.

Ostatecznie Rodri uniósł trofeum, a obok niego stali Donald Trump i Gianni Infantino. Na scenie znajdowali się również pozostali reprezentanci Hiszpanii oraz selekcjoner Luis de la Fuente.

Cała ceremonia wręczenia pucharu przebiegła w atmosferze wyraźnego zakłopotania, ponieważ Trump długo nie opuszczał miejsca przeznaczonego dla zwycięskiej drużyny.

Podobna sytuacja miała miejsce rok wcześniej

Do podobnej, komicznej sytuacji doszło rok wcześniej po finale klubowych mistrzostw świata, w którym Chelsea pokonała Paris Saint-Germain 3:0. Również wtedy FIFA poprosiła Donalda Trumpa o wręczenie trofeum zwycięskiej drużynie.

Amerykański prezydent także pozostał wówczas na scenie podczas podnoszenia pucharu przez piłkarzy Chelsea.


Michał Bosak
Data publikacji: 20 lipca 2026, 15:26
Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.