Dominik Furman został powołany do reprezentacji Polski

Dominik Furman / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W miejsce kontuzjowanego Karola Linettego, Jerzy Brzęczek dodatkowo powołał do reprezentacji Polski Dominika Furmana z Wisły Płock. 

Środkowy pomocnik płockiej Wisły praktycznie nie ma żadnych szans, by wystąpić w październikowych spotkaniach eliminacyjnych EURO 2020. Dominik Furman pochodzący z Szydłowca w barwach “biało-czerwonych” zadebiutował w lutym 2013 roku za kadencji Adama Nawałki. Wówczas na zgrupowaniu pojawili zawodnicy z ekstraklasy i pojechali do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by zagrać towarzysko z Norwegią i Mołdawią. Już pojawiają się zarzuty w kierunku Jerzego Brzęczka, że zbyt często daje szanse byłym lub obecnym piłkarzom “Nafciarzy”. Z powodu urazów na zgrupowaniu nie pojawią się także Łukasz Fabiański oraz napastnik Fortuny Dusseldorf Dawid Kownacki.

Reprezentacja Polski 10 października spotka się w Rydze z Łotwą, zaś trzy dni później na Stadionie Narodowym w Warszawie podejmie Macedonię Północną. Przypomnijmy, że “biało-czerwoni” są liderami grupy G z trzynastoma punktami w dorobku.

źródło: laczynaspilka / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi