Bramkarz Górnika Zabrze oskarżony o gwałt

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Rezerwowy golkiper Górnika Zabrze, Dawid K. jest podejrzany o zgwałcenie kobiety. Jemu oraz jego koledze grozi za to do 10 lat więzienia.

Według informatorów Super Expressu Dawid K. wraz ze swoim kolegą Marcinem N. zostali zatrzymani przez policję w niedziele rano. W poprzedzającą zatrzymanie noc mieli imprezować na ul. Mariackiej w Katowicach. Później zabawa zakrapiana alkoholem miała się przenieść do jednego z mieszkań na tamtejszej ulicy. Wśród imprezowiczów prócz dwóch podejrzanych było kilka osób w tym kobieta, którą Dawid K. i Marcin N. mieli zgwałcić.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiliśmy zarzut gwałtu. Wnioskowaliśmy też o tymczasowe aresztowanie i sąd przychylił się do tego. Podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące – mówi Bogusława Szczepanek-Siejka, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe w Katowicach. Obojgu podejrzanym grozi nawet do 10 lat więzienia.

Dawid K. to wychowanek Górnika Zabrze. Do klubu powrócił przed sezonem – przeszedł za darmo z Zagłębia Sosnowiec. W “nowych, starych” barwach zagrał jak dotąd 1 raz – zachował czyste konto w meczu Pucharu Polski.

Górnik Zabrze wydał już oficjalnie oświadczenie:

Górnik Zabrze jest głęboko poruszony pojawiającymi się informacjami, które dotyczą zawodnika naszego klubu. Deklarując, że Górnik Zabrze zawsze będzie potępiał wszelkie łamanie prawa, jednocześnie prosimy wszystkich o powstrzymanie się od komentowania sprawy oraz wydawania jakichkolwiek osądów do czasu zakończenia prowadzonych przez prokuraturę i policję działań. Sprawa nie ma związku z obowiązkami zawodowymi piłkarza, stąd klub nie ma dostatecznej wiedzy, a tym samym podstaw, by komentować doniesienia medialne. Wierzymy natomiast, że wszystkie aspekty tej sprawy zostaną zbadane, a wszelkie niejasności wyjaśnione.

Jednocześnie informujemy, że klub wystąpi do stosownych organów ścigania z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących prowadzonego postępowania


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *