Dmitrije Injac wraca do Poznania.

33- letni Serb Dmitrije Injac wraca do Lecha Poznań.   Występujący na pozycji defensywnego pomocnika  zawodnik, wrócił na Bułgarską po jednym sezonie w Polonii Warszawa, która została zdegradowana.

 

Pierwszy raz zagrał w Lechu w roku 2007 i do roku 2012 był w nim postacią pierwszoplanową.  Poprzedni sezon nie był udany dla Serba. Rozegrał w Polonii 8 meczy, po czym złapał groźną kontuzję i pauzował do końca sezonu. Mimo to, Injac kojarzy się z wysoką jakością. Kibice Lecha dobrze pamiętają jego bramkę strzeloną Manchesterowi City czy rozbijanie wielu akcji przeciwnika.  injac rozegrał w Ekstraklasie 155 spotkań i strzelił 5 goli.  Pomocnik ma ponadto na swoim koncie jeden mecz w reprezentacji Serbii. Dmitrije Injac jest wychowankiem Vojvodiny Novi Sad. W swojej karierze reprezentował barwy takich klubów jak: Vojvodina Novi Sad(2001-2002), FK Becej (2002-2005), FK Slavija Sarajevo (2005-2006), Lech Poznań (2007-2012, 2013-) czy Polonia Warszawa.

Cieszę się, że znów tutaj jestem, można powiedzieć w domu. Chciałbym podziękować Lechowi, sztabowi szkoleniowemu, że znów dostałem szansę walki o najwyższy cel, bo w Poznaniu nie ma innej opcji. Kiedy rok temu odchodziłem, to miałem problem, żeby spać normalnie, bo byłem mocno zżyty z Poznaniem. Teraz jednak wracam i to jest najważniejsze – mówił Injac po podpisaniu rocznego kontraktu. – Nie miałem teraz normalnego okresu przygotowawczego, więc choć ze zdrowiem jest już wszystko w porządku, to potrzebuję jeszcze kilku dni na dojście do optymalnej dyspozycji – dodał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.