Dmitrij Swiszczow: Mam wątpliwości, czy oświadczenie FIFA jest zgodne z prawem

rosja

Dmitrij Swiszczow, przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Kultury Fizycznej i Sportu nie zgadza się z oświadczeniem FIFA o niedopuszczeniu reprezentacji Rosji do zagrania meczu z Polską w barażach do mistrzostw świata w Katarze.

Rosyjska agresja zbrojna na Ukrainę nadal trwa. FIFA po serii haniebnych oświadczeń i gry na czas wreszcie podjęła stanowcze kroki. Wczorajsza decyzja nie pozostawia wątpliwości, Rosja została słusznie ukarana walkowerem i nie zagra z Polską w barażach do nadchodzących mistrzostw świata. Decyzja spotkała się z wyczekiwanym uznaniem w Europie, ale nasi wschodni sąsiedzi czują się pokrzywdzeni. Zbiorcze stanowisko sportowego środowiska w Rosji przedstawił Dmitrij Swiszczow, przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Kultury Fizycznej i Sportu.

– Każda taka decyzja musi być zgodna z prawem. A mam wątpliwości, czy oświadczenie FIFA takim jest. Musimy poczekać na decyzję CAS, jest czas i jest szansa. Nie wiem nawet na jakich prawach opierała się dziś FIFA. Dokonano tego na podstawie emocji i rusofobicznej histerii – powiedział w rozmowie z portalem Sport24.ru.

– Mam nadzieję, że podejmą właściwą decyzję. Choć często podlegają wpływom politycznym, to podejmują też sprawiedliwe decyzje – dodał polityk


1 thought on “Dmitrij Swiszczow: Mam wątpliwości, czy oświadczenie FIFA jest zgodne z prawem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.