Nieoficjalnie: Szkocja zamiast Rosji. Reprezentacja Polski poznała potencjalnego sparingpartnera

Robert Lewandowski

twitter.com/EURO2020


Reprezentacja Szkocji jest rozważana jako potencjalny sparingpartner dla reprezentacji Polski – poinformował Sebastian Staszewski z Interii. 

Od kilku dni trwa zbrojna inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Działania podejmowane przez Prezydenta Władimira Putina spotkały się ze światowym potępieniem oraz ostracyzmem w wielu dziedzinach życia społecznego i gospodarczego.

Cały świat solidaryzuje się z naszymi wschodnimi sąsiadami, jednocześnie nakładając na kraj agresora dość bolesne sankcje gospodarcze m.in. brak certyfikacji gazociągu Nord Stream 2 bądź odcięcie od systemu SWIFT.

Piłkarski świat również nie pozostaje obojętny. FIFA i UEFA wspólnie poinformowały o wykluczeniu wszystkich rosyjskich drużyn z europejskich pucharów. Sankcje obejmują również reprezentację „Sbornej”, która nie przystąpi do walki o awans na mundial w Katarze. Przypomnijmy, w półfinale baraży Rosja miała zagrać w Moskwie z Polską.

W związku z powyższym możliwe jest rozegranie meczu towarzyskiego w wolnym terminie (24.03). Jak informuje Sebastian Staszewski, potencjalnym sparingpartnerem reprezentacji Polski będzie Szkocja. Do bezpośredniego starcia obu ekip ma dojść na Hampden Park w Glasgow.

Reprezentacja Szkocji 24 marca miała rozegrać mecz barażowy z Ukrainą. Do spotkania w tym terminie jednak nie dojdzie. FIFA pozytywnie zaopiniowała wniosek tamtejszej federacji o przełożenie meczu na czerwiec.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.